Gdzie szukać ofert pracy? – najpopularniejsze miejsca z ogłoszeniami o pracę

Pomimo tego, że wciąż mamy rynek pracownika, poszukiwania pracy wcale nie są łatwe. Znalezienie dobrze płatnej oferty z odpowiednimi warunkami potrafi trwać nawet długie miesiące. Proces ten może przyśpieszyć szukanie zatrudnienia w odpowiednich miejscach. Sprawdź, jak i gdzie to robić.

Szukanie ogłoszeń z ofertami pracy – to prostsze niż myślisz

Pracodawcy umieszczają ogłoszenia o pracę w wielu miejscach w Internecie. Są to m.in.:

  • serwisy ogłoszeniowe – zajrzyj na takie portale jak olx.pl, gazetapraca.pl, gumtree.pl, pracuj.pl czy aplikuj.pl;
  • media społecznościowe – ogłoszenia pojawiają się na LinkedInie, Facebooku, a nawet Instagramie;
  • na stronach internetowych firm – informacji szukaj w zakładce „Praca” lub „Kariera”.

Warto także wiedzieć, że nie wszystkie ogłoszenia o pracę trafiają do Internetu. Część z nich nigdy się tam nie pojawia. Jak to możliwe? Często pracodawcy starają się znaleźć pracownika z polecenia, ponieważ to zwiększa prawdopodobieństwo sukcesu. Oferują więc swoim obecnym podwładnym określoną sumę pieniędzy za przyprowadzenie osoby, która będzie odpowiednia na dane stanowisko. Dlatego jeśli szukasz pracy, postaraj się, aby jak najwięcej osób o tym wiedziało. Być może ktoś z Twoich znajomych ma odpowiednią ofertę.

Szukanie u źródła, czyli jak znaleźć pracę bez procesu rekrutacyjnego

Jeśli szukasz pracy i zależy Ci na stanowisku w konkretnej firmie, wcale nie musisz czekać, aż pojawi się ogłoszenie. Możesz wysłać swoje CV do odpowiedniego działu niezależnie od tego, czy pracodawca kogoś poszukuje. Wielu osobom w ten sposób udało się dostać wymarzoną pracę, ponieważ zgłosili się do firmy, zanim ta zdążyła wystawić informację o procesie rekrutacyjnym.